X
تبلیغات
زولا

وبلاگ تخصصی دنیای اتومبیل

وبلاگ تخصصی ماشین های اسپورت و اخبار روز دنیای اتوموبیل.

ایمن ترین خودروی تولیدی کشور زیر 50 میلیون تومان

در گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل در کلاس قیمتی ۲۵ تا ۵۰ میلیون تومان، تندر ۹۰ پارس خودرو با ۴ ستاره اول شد، پارس تندر با سه ستاره دوم شد و تندر ۹۰ اتوماتیک با سه ستاره سوم شد.

 

به گزارش خبرگزاری تسنیم، براساس گزارش ارزشیابی خودروهای ساخت داخل بر اساس استاندارد ملی طی بهمن ماه 94 تعداد 75 هزار و 118 دستگاه خودروی سبک تولید شد که از این میزان 94 درصد تولیدات به خودروهای سواری و 6 درصد دیگر به خودروهای وانت اختصاص دارد .

 

براساس این گزارش بیشترین میزان تولید خودروی سواری در این ماه به خودروی پژوی 206 و کمترین آن به خودروی نیومزدا 3 تعلق دارد. در گروه وانت نیز وانت آریسان بیشترین تعداد تولید و وانت کارا تک کابین کمترین میزان تولید را به خود اختصاص دادند.

مطابق جدول سطوح کیفی خودروهای سبک در گروه سواری و درکلاس قیمتی خودروهای بالای 100 میلیون تومان، نیومزدا 3 و گرند ویتارا به ترتیب با 3 ستاره در رتبه کیفی 1 و 2 قرار گرفتند .

 

در کلاس قیمتی خودروهای 75 تا 100 میلیون تومان ،کیا سراتو با 2 ستاره و آسا با 2 ستاره اول و دوم شدند و JAC- S 5  با یک ستاره سوم شد. همچنین در کلاس قیمتی 50 تا 75 میلیون تومان، JAC – J5 و بر لیانسH330  با 2 ستاره اول و دوم شدند . برلیانس H320  نیز با دو ستاره سوم شد.

 

در کلاس قیمتی 25 تا 50 میلیون تومان، تندر 90 پارس خودرو با 4 ستاره اول شد پارس تندر با سه ستاره دوم شد و تندر 90 اتوماتیک با سه ستاره سوم شد همچنین تندر 90 با سه ستاره در رتبه 4 و رانا با 2 ستاره، رتبه پنجم را به خود اختصاص دادند.

 

در کلاس قیمتی خودروهای پایین تر از 25 میلیون تومان، سایپاX131  پارس خودرو یک ستاره گرفت و اول شد و تیبا با یک ستاره ،سایپا X131 وسایپا X132  نیز هر کدام با یک ستاره  به ترتیب در ردیف دوم تا چهارم قرار گرفتند.

 

درگروه وانت و در کلاس قیمتی پایین تر از 50 میلیون تومان نیز وانت سایپا X151،‌وانت مزدا تک کابین،‌وانت کاراتک کابین و وانت مزدا دو کابین، هرکدام با یه ستاره به ترتیب در ردیف اول تا چهارم جای گرفتند.

   goldenroad.blogsky.com 


 
تاریخ ارسال: جمعه 21 اسفند 1394 ساعت 11:46 | نویسنده: ABOLFAZL | چاپ مطلب
نظرات (0)
امکان ثبت نظر جدید برای این مطلب وجود ندارد.